Member login
Regression Therapist Betül Binici

Professional

Betül Binici

Resume:

I was born in Mersin in 1985. I graduated from Hacettepe University from the department of American Culture and Literature, which I found helpful for understanding the cultures of many different people, being able to analyze characters and comprehending the therapeutic effect of storytelling for human psyche.

I am a graduate of ‘Past Life Regression Therapy Training’ from RadianceD School and also took ‘Advanced Trainings’ and ‘Between Lives Spiritual Regression Training’ from my beloved trainer Diba Ayten Yılmaz. I continue PLR sessions both in Turkish and in English.

I really enjoy PLR works for this is the perfect field where my therapeutic and literary interests combine. Every past life story I work on fascinates me with its plot, character flows and universal themes. As I continue sessions, I will continue to be amazed at the healing process of the spirit and its indefinable energetic language full of symbolism and intuitive perception. All in all, I believe that one of our missions is to transform our traumas, challenges, memories and life experiences of any kind into a better and more meaningful story while we are still here.
I am also an event organiser and continue to work in event industry closely working with international associations. I love gathering people together from all over the world for a common goal to help collective consciousness grow as well as doing PLR sessions to help souls pave the way in their unique spiritual journey.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

1985 yılında Mersin’de doğdum. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldum. Okuduğum bölüm, farklı kültürleri anlamama, karakter analizi yapmama ve öykücülüğün insan psişesi üzerindeki terapötik etkisini kavramama yardımcı oldu. Üniversitede okurken öğrenmiş olduğum bilgilerin değerini ve tüm bunların ileride hayatıma nasıl katkı sağlayacağını yıllar sonra Regresyon Terapisi ile tanışınca daha iyi anlayacaktım.

Temel Psikoloji Eğitimi, Reiki, EFT Tekniği gibi eğitimlerden sonra, 2017 yılında RadianceD Okul’da ‘Temel Regresyon Terapisi Eğitimi’ne başladım. 2019 yılında mezun oldum. Bu süre içinde Sevgili Eğitmenim Diba Ayten Yılmaz’dan ‘İleri Eğitimler’ ve ‘Hayatlararası Regresyon Eğitimi’ni de alarak okulumuzdaki tüm eğitim modüllerini tamamlamış oldum. Aynı zamanda Sosyal Hizmetler Bölümü’nde okuyorum. Şuan danışanlarımla hem Türkçe hem de İngilizce olarak GHR çalışmaları yapmaktayım.

Hem terapötik hem de edebi merakımın mükemmel bir şekilde buluştuğu GHR çalışmalarından büyük keyif alıyorum. Çalıştığım her geçmiş hayat hikayesi, içinde barındırdığı olay örgüsü, karakter özellikleri ve evrensel temalar dolayısıyla beni büyülüyor. Seans yapmaya devam ettiğim sürece, insan ruhunun iyileşme yolculuğuna, ruhun sezgisel kavrayışlarına ve tarifsiz güzellikteki sembollerle ifade bulan enerjetik diline hayran olmaya devam edeceğim. Hepimizin buradaki görevlerinden birinin; travmalarımızı, mücadelelerimizi, her türden anılarımızı ve hayat deneyimlerimizi daha iyi ve daha anlamlı bir hikayeye dönüştürmek olduğuna inanıyorum.

GHR çalışmalarının yanısıra, uluslararası derneklerle işbirliği içinde etkinlik organizatörü olarak çalışıyorum. GHR çalışmalarıyla ruhların kendi eşsiz yolculuklarına elimden geldiğince yardımcı olmaktan; etkinlik çalışmalarıyla da dünyanın çeşitli ülkelerinden insanları ortak bir amaç için bir araya getirerek herhangi bir konuda kolektif bilincin büyümesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum.