Member login

Main Page – Turkish

EARTh, Dünya Regresyon Uzmanları Birliği

 

EARTh (Earth Association for Regression Therapy) regresyon danışmanlığı/uzmanlığında profesyonelliği teşvik eden, belirlediği kriterler ve standartlar çerçevesinde uzmanların akreditasyonunu sağlayan uluslararası bir organizasyondur.

Regresyon çalışması, geçmiş yaşam çalışması veya transpersonal regresyon çalışması olarak da bilinmektedir.

Bu yöntem, bilinç dışı ile çalışmakta ve bu sayede kısa sürede olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Sorunlara ve olaylara farklı bakış açısı ile yaklaşmaya, algınızın değişmesine ve en önemlisi yaşam enerjinizin artmasına yarayan bir yöntemdir.

Bundan ötürü bu yöntem dünya çapında her geçen gün daha da ilgi görmekte ve uygun eğitim alan uzman sayısı artmaktadır.

Bu durumun göstergesi, her gün dünya çapında yeni üye katılımlarıyla genişleyen akredite Regresyon Uzmanları listemizdir. Bu listeden üye uzmanların ülke ve iletişim bilgilerine, web sitelerine ve uzmanlık alanlarına dair bilgi edinebilirsiniz.

EARTh, dünyanın dört bir yanında var olan ve regresyona gönül vermiş akredite profesyonel uzmanlardan ve eğitmenlerden oluşan üyeleri aracılığı ile oluşturduğu bir iletişim ağına sahiptir.

Bu sayede, üyeler, regresyon çalışması alanındaki en yeni gelişmelerden haberdar olabilmekte ve tecrübelerini birbirleri ile paylaşabilmektedirler.

Yapılan senelik toplantılar, eğitimler, videolar, eğitsel ve bilgilendirici webinarlar, yalnızca üyelere açık olan tartışma forumları, araştırma, aylık IRT Bültenimiz ve yayımlanan makaleler ile uzmanlar arasındaki dayanışma güçlendirilmektedir.

 

Regresyon  çalışması ve ülkemizde EARTh tarafından tanınmış (akredite) eğitim programları ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya basabilirsiniz.

 

EARTh üyesi olan bir uzman ile iletişime geçmek için ülkelere göre sıralanmış bu linki tıklayıp Turkey başlığı altındaki uzmanların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Regresyon Çalışması nedir?


Regresyon çalışması, mevcut şikayetlere, meselelere ve sorunlara sebep olmuş daha eski deneyimleri keşfetmek ve yeniden yaşamaktır.

Regresyon uzmanları, sorunlara neden olan bu unutulmuş, görmezden gelinmiş veya bastırılmış deneyimlere ulaşmak için ve ayrıca,  olumlu hisleri, unutulmuş olumlu deneyimleri ve saklı kalmış yetenekleri tekrar harekete geçirmek amacıyla da bu deneyimleri yeniden yaşama yöntemini kullanırlar.

Sindirilmemiş bu deneyimleri bulmak ve yeniden yaşamak, duyguların kilidini açar ve mevcut şikayetlerimizin nasıl bu deneyimlerden kaynaklanmış olduğuna dair anlayışlar sağlar. Regresyon çalışması, böyle anıları yeni ve farklı bir biçimde ifade etmeye yardım eder ve böylece, danışan geçmişten gelen olumsuz etkileri çözümleyebilir ve o sorun içinde yitirmiş olduğu enerjiyi geri kazanabilir. Bu yolla, danışanlar şimdide kendilerini daha “bütün” ve mutlu hisseder, sorunlarını çözümleyip yaşamlarına daha yaratıcı, sağlıklı ve anlamlı bir tarzda devam ederler.

Regresyon çalışması çocukluk, ana rahmi ve doğum deneyimleri ile; “yaşamlar arası yaşam” deneyimleriyle, geçmiş yaşamlar ve aile içinde nesiller boyunca aktarılan deneyimler (atalardan gelen) ile, enerjetik tesirler ve daha pek çok başka ilintili mesele ile uğraşır. Bilinçdışınız, meselenizin sebebini ve çözümünün nerede olduğunu ve oraya nasıl gidileceğini bilmektedir. Regresyon uygulamasında, üstünde çalıştığımız şey de budur.ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan çalışmalar (regresyon ve diğerleri) medikal tedavilerin yerine geçmez. 

Lütfen medikal sorunlarınız ve tanı için bir hekime başvurunuz.

Verified publication:

IHSAN YELKENCIOGLU

Information: